Antalya’da Alışveriş

Antalya tatil bölgeleri ve harika iklimi doğası ile çok güzeldir. Dünyanın her yerinden turistlerin ziyaret ettiği Antalya’da alışveriş için en iyi seçenek şehir merkezidir. Özellikle Kaleiçi ve Antalya halkının alışveriş için tercih ettiği çarşısı.

Özellikle Antalya’da turist olanlar nereden ve nasıl alışveriş yapacaklarını bilmezler. Genel olarak tatil bölgeleri hem pahalıdır ve seçenekler azdır. Antalya’da kaliteli ve ucuz alışveriş için gitmeniz gereken yer şehir merkezidir.

Antalya’da Alışveriş için Kaleiçi

Antalya Kaleiçi bölgesi alışveriş dışında birçok tarihi yapısıyla Antalya’nın en turistik yerlerinden biridir. Kaleiçi özellikle butik oteller, kafeler, restoranlar ve insanların yürüyüş yapmak için tercih ettikleri yerlerden biridir. Antalya’da özel hediyelik eşya, deri giyim, gümüş takılar, antika eşyalar ve otantik halılar Kaleiçi civarında satılır.

Burası yerli ve yabancı turistlerin alışveriş yaptıkları yerlerden biridir. Kaleiçi bölgesini özel yapan ise, burada yürümekten ve alışveriş yapmaktan sıkılmazsınız. Çünkü alışveriş için seçenek çoktur aynı zamanda tarihi sokaklarda yürüyüş yapmak oldukça keyiflidir.

Aksesuar, halı, antika, otantik eşyalar satan çok sayıda dükkân var. Kaleiçi bölgesi ayrıca deniz manzaralı çok güzel kafelerin ve restoranların bulunduğu yerdir. Yorulduğunuzda dinlenmek için seçenek çoktur. Antalya’da alışveriş ve gezmek için Kaleiçi en iyi yerlerden biridir.

Antalya Merkezde Alışveriş

Antalya’nın merkezi alışveriş yapmak en iyi yerlerden biridir. Çünkü; burası Antalya’da yaşayan insanların alışveriş için tercih ettikleri ilk yerlerden biridir. Antalya’nın merkezinde alışveriş için aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Özellikle giyim ürünleri satın almak istiyorsanız Antalya merkezi doğru adrestir. Büyük alışveriş mağazalarının yanı sıra burada çok sayıda küçük mağazalar var. Küçük mağazalarda alışveriş için seçenekler az olabilir ama küçük mağazalardan daha kaliteli ürünler satın alabilirsiniz. Ayrıca büyük mağazalarla kıyaslandığında daha ucuza alışveriş yapmak mümkün.

Antalya merkezinde alışveriş yapmak keyiflidir. Burası Tarihi Kaleiçi’ne çok yakındır. Yerli ve yabancı turistler için Antalya merkezi ve Kaleiçi bölgesi alışveriş için en seçenektir.

Şehir merkezinde giyim ürünleri için çok fazla seçenek var. Bayan giyim, erkek giyim ve çocuk giyim ne ararsanız bulabilirsiniz. Bunun dışında ev tekstil ürünleri, hediyelik eşyalar aradığınızı bulabilirsiniz.

Nasıl gidebilirsiniz? Burası Markantalya alışveriş merkezinin olduğu yer. Şarampol Caddesi: burası alışveriş için başlangıç yeridir. Bu cadde arabalara kapalıdır, yürüyüş yoludur. Burada alışveriş yapmak için yapmanız gereken şey sadece yürümektir. Burada yürümek keyiflidir çünkü şehir merkezinden tarihi Kaleiçi bölgesine doğru gidiyorsunuz ve yol üzerinde tarihi yapıları görebilirsiniz. Ayrıca günün belirli saatlerinde burası aşırı kalabalık olur. Cadde üzerinde ve ara sokaklarda satın alabileceğiniz bir şeyler mutlaka bulacaksınız.

Antalya AVM Alışveriş Merkezleri

Alışveriş merkezler genel olarak neredeyse hepsi aynı özelliklere sahiptir. Alışveriş için standart mağazalar ve belirli markalar vardır. Antalya’da alışveriş merkezleri: alışveriş bölümleri, kafe ve restoran bölümleri ayrıca bazı alışveriş merkezlerinde sinema ve eğlence alanları da vardır. Genel olarak fiyatlar neredeyse aynıdır. Bulunduğunuz yere en yakın alışveriş merkezine giderek te alışveriş yapabilirsiniz.

Tavsiye isterseniz, Antalya çarşıyı veya Kaleiçi bölgesini alışveriş için tercih edebilirsiniz. 

 • MarkAntalya Muratpaşa.
 • Antalya Migros.
 • Erasta AVM.
 • Özdilek Park Antalya AVM.
 • Agora Antalya AVM.
 • Laura Avm.
 • Shemall.
 • TerraCity.
 • Antalium Premium Mall
 • Mall of Antalya
 • Deepo Outlet Center

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu