Burhaniye Plajları

Balıkesir Burhaniye plajları. Pek çok kişi, tatilini muhteşem ve serin olan sularda yüzerek ve güneşin tadını çıkararak geçirmek ister. Bu yüzden de genel olarak denize kıyısı olan şehirlerde tatil yapmak isterler. Türkiye konumu nedeniyle bir yarımadadır. Dolayısıyla da denize kıyısı olan pek çok şehri bulunur. Özellikle de Ege Bölgesinde yer alan şehirler, pek çok turistin oldukça beğenerek gittiği tatil yerleri arasında yer alır.

Tamamen Akdeniz ikliminin hakim olduğu Ege Bölgesi hem yeşillikleri hem de masmavi olan plaj ve koyları ile görenleri adeta büyüler. Burhaniye Ege Bölgesinde bulunan Balıkesir iline bağlı olan bir ilçedir. Muhteşem olan doğası ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistleri ağırlar. 

Balıkesir Burhaniye’de En iyi 3 Plaj

Ören Halk Plajı. Yaklaşık 600 m uzunluğa ve 25m genişliğe sahip olan plaj, temiz ve serin olan suları ile turistler tarafından oldukça dikkat çeker. Dış zeminin yumuşak ve ince olan kumlardan meydana geldiği plajın su zemini de aynı şekilde ince ve yumuşak yapılı olan kumlardan meydana gelir. Duş, soyunma kabinleri ve tuvalet gibi imkanlarının yanı sıra engelliler için de rampa imkanı bulunur.

Bölgede yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen plajlar arasında yer alır. Aynı zamanda da mavi bayraklıdır bundan dolayı da pek çok kişi tarafından oldukça beğenilir. Bu bilgilere ek olarak Ören Halk Plajı etrafında özel olan işletmeler de yer alır. Sit alanı olan bu yerde ister yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerden yersiniz ister de çevrede bulunan kafe ve büfe benzeri özel işletmelerde yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Ören Halk PlajıÖren Halk Plajı
Ören Halk Plajı

Pelitköy içmeler plajı. Oldukça temiz olan masmavi ve sakin suları ile Pelitköy İçmeler Plajı, tatilcilere birden fazla olanak sunar. Plaj, adını içerisinde bulunduğu bir siteden alır. Denize doğru uzanan, yeşilin en güzel tonunu barındıran zeytin ağaçları ile de harika bir görüntü sunar. Bu görüntüyle de görenleri adeta büyüler. Doğal yapısı bozulmadığından ötürü birçok kişi tarafından oldukça beğenilir. Dış zemini tamamen ince ve yumuşak olan kumlarla oluşmakla birlikte su zemini de aynı şekilde ince ve yumuşak kumlardan oluşmaktadır.

Pelitköy İçmeler Plajına gelenler, plaj ilerisinde yer alan zeytin ağaçlarının altında rahat ve muhteşem bir piknik de yapabilir. Aynı zamanda da bu plaj; alan aydınlatma, engelliler için kolaylıklar sunan hizmetler, duş, tuvalet ve otopark gibi imkanlar da sunar. Plaj sınırları içerisinde kamp yapmak isteyenler için çadır alanları da mevcuttur. Hem rahat bir tatil hem de muhteşem bir kamp imkanı sunan plaj her yıl binlerce kişiyi ağırlar. 

Pelitköy içmeler plajı
Pelitköy içmeler plajı

Güvercin koyu. Genişliği yaklaşık olarak 2 m uzunluğu ise 40 m olan plaj, mavi bayrağa sahiptir. Tatilcilere son derece temiz olan suyu ve muhteşem doğal ortamı ile adeta bir tatil cenneti gibi görünür. Plajın dış zemini ince ve yumuşak olan kumdan meydana gelmek ile  birlikte aynı şekilde plajın su tabanı da ince ve yumuşak olan kumlardan meydana gelir.

Güvercin Koyu ziyaretçilerine Şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, duş, park, tuvalet ve cankurtaran gibi hizmetler sunar. Engel tanımayan plaj özelliğinde olan koy, engelliler için engelli tuvaleti ve rampa hizmeti de sunar. Güvercin Koyunda bar gibi özel işletmeler de bulunur. Burada yüzme ve güneşlenme dışında deniz ve plaj sporları gibi etkinliklerde yapılır. Bundan dolayı da pek çok kişi yerli ve yabancı turist tarafından oldukça beğenilir.

Güvercin koyu
Güvercin koyu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu