Edremit Plajları

Bölgesel olarak Marmara bölgesinde bulunan Balıkesir ilinin Edremit ilçesi Ege Denizi kıyısında bir ilçe olduğu için birçok plajı üzerinde barındırmaktadır. Bu plajlardan bir tanesi olan Antandros halk plajı insanların fazlaca tercih ettiği bir yer olarak karşımıza çıkar. Bölgede halkın ilgisini çeken bir diğer plaj ise Altınkum plajı. Bölge üzerindeki diğer plajlar da halkın rağbet gösterdiği alanlar arasında yer almaktadır.

Edremit’te En iyi 7 Plaj

Zeytinli Rock Festival Plajı. Gezmeyi, gezerken eğlenmeyi ve kamp yapmak gibi doğa faaliyetlerini seven kişilerin sık bir şekilde tercih ettiği bu plaj birçok festivale ev sahipliği yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. Festivallerde oldukça kalabalık olan ancak geniş alanı ile insanları rahatsız etmeyen bu plaj düzenli olarak temizlenmekte ve insanlara temiz bir plaj ortamı sunmaktadır. Her festival sonrasında temizlik düzenli bir şekilde yapılır ve insanlar festival çöplerine maruz kalmaktan kurtulurlar. Ayrıca çadır kurup kamp yapmak isteyen insanlar için de hizmet oldukça geniştir. Plajda temel ihtiyaç olarak görülen tuvalet ya da duş imkanları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kamp yapmak isteyen kişilerin farklı ihtiyaçları için marketler de vardır. Sizler de yolunuz düşerse festivalli bir akşamda bu plaja uğrayabilir ve eğlencenize eğlence katabilirsiniz!

Zeytinli Rock Festival Plajı
Zeytinli Rock Festival Plajı

Antandros Halk Plajı. Denize girmek isteyen turistler ve yerli halkın tercihlerinden biri olan Antandros halk plajı Edremit ilçesinin gözde plajlarından bir tanesidir. Bu plaj ilçenin merkezine yakınlığı ile de dikkat çekmektedir. İlçenin diğer güzelliklerini gördükten sonra plaja gidip güneşlenmek ya da denize girmek isteyen kişiler için plajın merkeze olan uzaklığı hoş bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Plaj bünyesinde birçok sosyal alana da yer vermektedir. Örneğin insanlar denizden çıktıktan sonra şezlongunda dinlenirken içeceklerini yudumlayabilirler. Kafe ortamında oturmak isteyen kişiler için de birçok kafeterya mevcuttur. Bu plajın deniz severler için bir başka güzel özelliği de geniş olmasıdır. Birçok insan bu plajda ferah bir şekilde güneşlenebilir, denize girebilir ya da eğlenceli oyunlar oynayabilir.

Antandros Halk Plajı
Antandros Halk Plajı

Altınkum Plajı. Edremit ilçesinin bir başka sevilen plajı da Altınkum plajıdır. Türkiye’nin birçok ilinden kişiler bu plajı görmeye gelmektedir. Bu plaj sabah saatlerinde bile insanların tercih ettiği bir plajdır. Plaj içerisinde duş alma kabinleri bulunmaktadır ve bu kabinler sayesinde kişiler plaj keyfini bölmeden istedikleri zaman duş alabilmektedir. İnsanlar sadece yüzmek için değil oturup denizi izlemek için de seyyar sandalyelerini alıp bu plajı ziyaret etmektedirler. Deniz derinliği ve dalgaları plajdan net bir şekilde görülmektedir. İnsanlar geceleri de Altınkum plajını ziyaret edip burada deniz sakinliği ile kendilerini dinlemektedir. Uzun iskelesi de yürüyüş yapmak için oldukça uygundur.

Altınkum Plajı
Altınkum Plajı

Akçay Pat Kamp Plajı. Burası ağaçlık bir alandır. Plajda bulunan yeşillik ve ağaçlar insanların bu plaja piknik yapmak için de gelmelerini sağlıyor. Gürültüden uzak ailemle hem piknik yapmak hem de denizin sesini dinlemek istiyorum diyenler için Akçay Pat Kamp Plajı ön plana çıkıyor. Birçok etkinliğe açık olan bu plajda insanlar arkadaşları ile oyunlar oynayıp eğlenebilirler. Tatil için gelenler ise denizin ılık sularında bolca yüzmenin tadını çıkarabilirler. Plaj uzanıp dinlenmek, kafa dinlemek için de tercih edilebilir. Denizin esintisi plajın genelinde hakimdir ve serinlemek için oldukça etkilidir. İnsanlar şezlongda oturmanın yanı sıra minderde oturmayı ve güneşlenmeyi de tercih edebilirler.

Akcay Pat Camp Beach
Akcay Pat Camp Beach

Altınoluk Sahili. 7/24 açık olan bu sahil plajı insanların serinlemek konusunda tercih ettiği plajlardan bir tanesidir. Simidini kolluğunu alıp denize koşmak isteyen çocuklardan vücudunu dinlendirmek ve şehrin yorgunluğunu atmak isteyen kişilere kadar birçok insana hizmet veren bu plaj farklı etkinlikleri de bünyesinde barındırmaktadır. Akşam ya da sabah fark etmeksizin bu sahilde aileniz ile, arkadaşlarınız ile yani sevdiğiniz insanlarla birlikte yürüyüş yapmak oldukça keyiflidir. Gün batımında şiire konu olacak kadar güzel görüntülere ev sahipliği yapan bu sahil plajı insanlar için gün batımı izleme noktalarından biridir. Sizler de gün batımı izlemeyi seviyorsanız güneşin en güzel halini izlemek için bu sahili tercih edebilirsiniz.

Altınoluk Sahili.
Altınoluk Sahili.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu