Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz Muğla gezilecek yerler, Kaunos kral mezarları, ve Kaunos antik kenti Köyceğiz’de yapılacak en iyi 4 şey. Köyceğiz Muğla’nın en çok bilinen ve en sakin ilçelerinden biridir. Tipik bir ege ilçesi olması ve aynı zamanda doğal güzellikleri ve tertemiz havası ile bilinen bir yer olmasından dolayı sizin için muhteşem bir tatil seçeneği olacaktır.

Plajları, yaylası, koyları ve en ilginci de yaylaları ile size birçok farklı seçenek sunabilecek ender yerlerden biridir. Bu sebeple Köyceğiz’de görülmesi gereken yerler veya Köyceğiz’de gidilecek en güzel yerler gibi konular da araştırma yapmadan kesinlikle bu bölgeye gitmemelisiniz.

Muğla Köyceğiz Gezilecek 4 yer

Kaunos Kral Mezarları: Daha önce bölge de varlık göstermiş olan farklı medeniyetlerin krallarının mezarlarının yer aldığı bu alan hem özel mimari işçiliği hem de sıra dışı görünümü ile sizi de şaşkınlık içinde bırakacaktır. Köyceğiz ile ortaca ilçelerini birbirinden ayıran yerde bulunan bu mezarlara ulaşmak için şahsi aracınız ile karayolu yolculuğu yapabilirken aynı zamanda düzenli olarak yapılan tekne turlarını da kullanabilirsiniz.

Kaunos Kral Mezarları
Kaunos Kral Mezarları

Kaunos Antik Kenti: Bölgenin geçmişinin ne kadar eskiye dayandığınız anlamak için görmeniz gereken muhteşem bir antik kenttir. Dağların yamaçlarında kayalara oyulmuş mezarlar, antik tiyatrolar, sütunlar ve eski dönem yürüyüş yolları ile dolu olan bu alan geniş bir yüzölçümüne sahip olduğu için ziyaretleriniz için tahmin ettiğinizden daha uzun zaman ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Köyceğiz’de görülmesi ve gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Bu sebeple sizinde gezi planı listelerinizde mutlaka olmalıdır.

Kaunos Antik Kenti
Kaunos Antik Kenti
Kaunos Antik Kenti
Kaunos Antik Kenti

Dalyan Belediyesi Kaunos Kral Bahçesi: Çağlar öncesinden kalan yapıların yer aldığı ve özellikle dağlara oyulan antik mezarların bulunduğu bu bölgeyi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Dalyan kanalının kenarında yer alan bu yapıları keyifli bir tekne turu ile izleyebilir ve hem huzur dolu bir gün geçirebilir hem de ilçenin ne kadar zengin bir tarihe sahip olduğuna tanıklık edebilirsiniz.

Dalyan Belediyesi Kaunos Kral Bahçesi
Dalyan Belediyesi Kaunos Kral Bahçesi

Ekincik Koyu: Köyceğiz denince akıllara gelen ilk yerlerden biridir. Deniz ile kumsalın birleştiği muhteşem bir doğal güzellik olmasından dolayı siz de Köyceğiz’de zaman geçirmek istediğiniz de mutlaka bu koyu görmek için zaman ayırmalısınız. Sadece denize girmek değil aynı zamanda orman içinde bol oksijen alarak keyifli bir yürüyüş yapmak içinde en ideal yerlerden biridir. Bu sebeple ilçenin en çok ilgi çeken yerleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Ekincik Koyu
Ekincik Koyu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu