Küreklidere Şelalesi

Muazzam doğasıyla birlikte Küreklidere Şelalesi Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunur. Görülmeye değecek alanlardan biri olan ve yüksekliği ile birlikte mükemmel anlar yaşayacağınız şelale, ahşap seyir platformlarıyla yüzlerce fotoğraf çekmenize olanak tanır. Aileniz ve sevdiklerinizle şehirden uzaklaşmak için bu özel şelaleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Küreklidere Şelalesinde Neler Yapılabilir?

24 saat açık olan Küreklidere şelalesi kamp ve yürüyüş için tercih edilebilir. Kampçıların odak noktası olan şelaleye ulaşmak için özel araç kullanmak gerekir. Uçurumun yarıklarından ışıl ışıl akan şelale, biriktiği gölette yüzlerce canlıya ev sahipliği yapar. Şelalenin göletinde dilerseniz balık tutabilirsiniz. Yeşilliklerin arasından akan şelale her mevsim ziyaretçilerine açıktır. Dilerseniz oturanlarınızı yanınızda götürebilir ve şelalenin istediğiniz her noktasında doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Küreklidere Şelalesi
Küreklidere Şelalesi

Doğaya Yolculuk Yaptıran Küreklidere Şelalesi

Devasa yüksekliği 82 metrelik olan Şelale ince bir hat boyunca kayaların arasından akıp gider. Şelaleye gitmek için Bursa ile Yıldırım mevkiinden Hamzalı kızık köyünün sınırları içerisinde yer alan şelaleye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 19 km uzaklıkta olan şelale keyifli bir yürüyüş arayanların ilk adresidir. Sarp arazi irili ufaklı bir çok kaya içerisinden doğanın en mükemmel halini şehrin gürültüsünden uzaklaşarak yakalamanızı sağlar. Seyrine doyamayacağınız Şelale piknik yapmak veya kamp için son derece uygun olup bazı bölgelerinde şifalı çeşmeleri vardır.

Piknik severlerin kısa süre içerisinde araçlarıyla ulaşabileceği bu özel şelale çevresinde 50’den fazla çeşit farklı türde ağaç vardır. Su ve ormanı buluşturan dere ile kesişen bu. Birbirinden farklı doğa renklerini ahenkli bir şekilde doğal dokusuyla seyretmenize imkan tanır. Küreklidere şelalesinde gün doğumu ile birlikte sabahın erken saatlerinde ormanın sessiz ve huzurlu yaşamına tanık olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu