Mudanya Plajları

Bursa’nın Mudanya ilçesinde denize girebileceğiniz çok güzel plajlar vardır. İlçede Burgaz Altınkum halk plajı, Güzelyalı sahili, Burgaz halk plajı ve Eğerce plajı vardır. Hepsi birbirinden eğlenceli mekanlarıyla birlikte yediden yetmişe yerli ve yabancı turiste hitap eder. İster denize girmek ister piknik yapmak veya yürüyüş yapmak için tercih edebilirsiniz.

Mudanya’da Burgaz Altınkum Halk Plajı

Burgaz Altınkum halk plajı ilçeye 200 m mesafede giriş ücreti bulunmayan ve çocuklu ailelere uygun plajlardan biridir. Plaj içerisinde WC, duş, soyunma kabini, şezlong, şemsiye kiralama olanakları vardır. İsterseniz kendi oturma sandalyenizi getirebilirsiniz. Plaj çevresinde market ve büfeler bulunur ve yiyecek ile içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Beach ve büfeler plaj içerisinde alkol ya da alkolsüz satışlar yapar.

Mudanya'da Burgaz Altınkum Halk Plajı
Mudanya’da Burgaz Altınkum Halk Plajı

Sessizliğe Kaçış Yolu: Güzelyalı Sahili

Güzelyalı sahili şehirden kaçış için en sessiz ve ideal mekanlardan biridir. Sakinliği ile bilinen ve isterseniz özel araç ve otobüslerle ziyaret edebileceğiniz sahil Mudanya merkeze 15 dakikalık mesafededir. Sahil genelde yürüyüş yapmak için içindir ancak bazı yerlerde küçük plajlarda vardır. Çevresinde kafeterya ve özel ücretli plajlarda vardır. Şezlong ve şemsiyeyi kendiniz ile getirebileceğiniz gibi dilerseniz kiralayabilirsiniz.

Sessizliğe Kaçış Yolu: Güzelyalı Sahili
Güzelyalı Sahili

Kamp ve Yüzme Bir Arada: Burgaz Halk Plajı

Burgaz halk plajı feribot iskelesine 200 metre mesafededir. Plaja giriş ücreti bulunmaz ve derli toplu oluşu ile birlikte sıkça temizlenir ve cankurtaran hizmeti de vardır. Alkollü veya alkolsüz içecekler çevredeki restoran ve kafeteryalarda bulunabilir. Plajda şezlong ya da şemsiye kiralama olanağı bulunmadığından dolayı kendi imkanlarınızla bu soruna çözüm bulmalısınız. Kamp çadırı kurabileceğiniz sessiz ve hafta sonları için ideal olan sahil tamamı kumdan oluşan yumuşacık yapısıyla yaz ayları için ideal vakit geçirme mekanlarından biridir.

Kamp ve Yüzme Bir Arada: Burgaz Halk Plajı
Burgaz Halk Plajı

Kafa Dinlenecek Gözlerden Uzak Eğerce Plajı

Eğerce plajı ilçeye 30 km mesafededir. Dalgalı bir denize sahiptir ve su sporları yapılabilecek bir mekandır. Yaz kış rüzgâr hiç dinmez. Yüzmeyi ilk öğrenenlere tercih edilmeyen tehlike oluşturabilecek bir plajdır. Doğası ve güzelliği ile birlikte yürüyüş veya piknik için tercih edebilirsiniz. Kafa dinleyeceğiniz ve sadece suyun sesine odaklanabileceğiniz bir plajdır. Şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti verir ve tuvalet ile duş yerleri bulunur. Giriş ücretsizdir araç ya da otobüslerle ziyaret edilebilir.

Egerce Plajı
Egerce Plajı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu