Suuçtu Tabiat Parkı ve Şelalesi

Bursa’nın en kalabalık ilçelerinden biri olan Mustafakemalpaşa 100.000’i aşkın nüfusuyla birlikte peynirli yapılan tatlısı ve dondurmasıyla ziyaretçilerine lezzetler sunar. Doğa harikası mekanlarıyla tarihi geçmişe yolculuğu yaşatır. İlçede bulunan Suuçtu Tabiat Parkı ve Şelalesi görülmeye değecek doğasıyla birlikte ilçe merkezine yaklaşık 18 km mesafededir.

Araçla veya otobüsle ziyaret edilebilecek şelalenin rakımı 465 metredir. Merkezden yaklaşık 30 dakikalık bir seyahat ile şelaleye ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz sırasında doğa harikalarının sunduğu güzelliklerle mükemmel bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

Serinletici Etkisi ile Muazzam Bir Güzellik: Suuçtu Şelalesi

Suuçtu şelalesinin boyu yaklaşık 35 metredir. Döküldüğü yerde bir gölet oluşturur ve ister yaz ister kış veya diğer dilediğiniz bütün mevsimlerde ziyarete uygun doğa manzarasıyla kafa dinleme mekanlarından biridir. Şelalenin piknik yapılan alanları ve mesire bölgesi ayrıca balık restoranlarıyla son derece popülerdir. Manzara eşliğinde istediğiniz balık restoranında en lezzetli balıkları yiyebilirsiniz. Yeşilin ve mavinin buluştuğu ve gökyüzü ile eşsiz bir manzara yaratan bu doğa harikası şelaleyi ücretsiz ziyaret edilebilirsiniz.

Suuçtu Şelalesinde Huzurlu Bir Gün Yaşayın!

Ziyaret saati bulunmayan Suuçtu şelalesi yerli halk ve yabancı turistler için merkeze çok da uzak olmayan mesafesi ile görülmeye değer. Doğa fotoğrafçılarına birçok fırsatı sunan güzellikleriyle benzersiz kareler ortaya çıkarılabilir. En özel anlar özellikle gün batımında keşfetmeye değer.

Sevdikleriniz ve ailenizle birlikte tercihiniz olacak bu özel şelale ve tabiat parkı sıkça ziyaret edeceğiniz mekanların başında gelecek. Şelaleye daha yakından bakmak isterseniz yanınıza mutlaka yağmurluk veya şemsiye bulundurmalısınız. Zira şelalenin gürültülü ve hızla akan suları üstünüzü ıslatabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu