Üsküdar Gezilecek Yerler

Üsküdar ilçesi İstanbul’un Asya yakasında yer alır ve sahil boyu ile ünlü olan önemli bir ilçedir. Aynı zamanda Kız Kulesine de ev sahipliği yapan bu ilçede sahil boyunca sıralanan farklı sosyal alanlarda zaman geçirebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz.

İstanbul Üsküdar Gezilecek Yerler

Kız Kulesi: Boğazın ortasında inşa edilen ve birçok efsaneye konu olan bu eşsiz yapı İstanbul’un da simge yapılarından biridir. Bir dönem deniz feneri olarak da kullanılan ve günümüzde artık hem müze hem de restoran olarak kullanılan kule sizin içinde Üsküdar’ın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biridir.

kizkulesi

Üsküdar Hanım Sultanlar Müzesi: Eski dönemler de özellikle Osmanlı dönemlerin de bayanların kullandıkları günlük eşyalar ile giysilerin sergilendiği bu müze sizi geçmişe doğru bir yolculuğa çıkaracaktır. Aynı zamanda Osmanlı padişahlarının soy ağacı hakkında bilgilerin yer aldığı müze Üsküdar’ın merkezi bir konumunda yer almasından dolayı size ulaşım konusunda zorluk yaşatmayacaktır.

hanim sultanlar müzesi

Beylerbeyi Sarayı: 19ncu yüzyılda yapılan ve Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan bu saray boğaz kenarında yer alır. Muhteşem mimarisi ile boğaza güzellik katan bu özel yapı Osmanlı padişahlarının yazlık olarak kullandıkları konutlardan biriydi. Günümüzde ise bazı özel etkinliklere ev sahipliği yapan bu yapının dışı gibi aynı zamanda içi de sizi büyüleyecektir.

beylerbeyi

Hababam Sınıfı Müzesi: Türk sinemasının en önemli yapımlarından biri olan Hababam sınıfı anısına düzenlenen bu müzede filmde rol alan oyuncuların resimler, filmde kullanılan eşyalar yer almaktadır. Aynı zamanda müzenin dekoru da birebir filmin geçtiği alanlara uygun olarak hazırlandığı için siz de yapacağınız ziyaretler de kendinizi filmin içinde hissedebilirsiniz.

hababam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu