Kum Tepeleri ile Patara Plajı ve Antik Kenti

Antalya’nın Kaş ilçesinde Patara plajı, uzun sahil şeridi, kum tepeleri ve antik kenti ile ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Sığ deniziyle ve ince kumlarıyla özellikle çocuklu ailelerin gözdesi olan bu plaj, ayrıca tarihi ögeleriyle de misafirlerini memnun etmeyi başarıyor.

Patara Plajı ve Patara Kum Tepeleri

Patara Antik Kenti’ni neredeyse içinde barındıran bu plaja uğrarsanız istediğiniz zaman antik kente geçmeniz de mümkün. Ziyaretçilerine tam olarak turistik bir şölen sağlayan plaj, antik kente yalnızca 1,5 kilometre uzaklıkta. Kendisi ücretle giriş yapılan bir plaj olan Patara’nın antik kentine ayrıca müze kartıyla girmeniz de mümkün. Ücretleri fazla cep yakan türden olmayan plajın size sunacakları düşündüğünüzden daha da fazladır. Denizin, kumun ve sıcak güneşin tadını çıkardıktan sonra antik kente geçip; antik tiyatro ve antik kent içerisinde bulunan hamamlara uğramadan geçmiyor ziyaretçiler. Ayrıca çoğu turistin gözdesi olan Patara deniz feneri de plajın oldukça yakınında.

Patara antik kenti tiyatrosu
Patara antik kenti tiyatrosu

Tarihi ve kültürel güzellikleri bir yana olan plajın bir diğer özelliği de Patara kum tepeleri. Özellikle fotoğrafçılar veya fotoğraf çekimiyle içli dışlı olanlar için mükemmel bir ortam sağlayan Patara kum tepelerine çıkıp gün batımını seyretmeden asla dönmeyin. Hatta çoğu turist özellikle gün batımına doğru akşamüstü bu plaja gidip gün batımını seyredip fotoğraflamadan dönmüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, büyüleyici güzelliği üzerine 2020 yılına “Patara Yılı” adını vermesiyle ünü gelişen Patara Kum Tepeleri, adeta denizin dibinde yetişen bir çölü andırıyor. Manzarası, doğal ve eşsiz güzelliği ve Antik Kent’e komşuluğunun yanı sıra; safari turlarına da ev sahipliği yapıyor Patara Kum Tepeleri. Doğrudan batıyı gören denizi ve gün batımının birleşimiyle eşsiz bir manzaraya sahip olan Patara Plajı, bir de kum tepeleriyle misafirlerini etkiliyor .

Patara, Kaş’ta Gelemiş’te yer almaktadır ve Gelemiş’in merkezinde yeme içme ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Eğer sıcak ve dalgalı denizi, Patara Tepeleri ve tarih kokan Antik Kenti size yeterli gelmediyse, sahil şeridinde bulunan Patara beach kafede oturup soğuk bir şeyler içerken büyüleyici manzaranın keyfini çıkarmayı deneyin. Size eşsiz bir deneyim sunacak olan Patara Plajı her özelliğiyle listenizde ilk sıralara geçmeyi hak ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu