Hem deniz hem tarih kokan plaj: Mermerli Plajı

Antalya’nın merkezinde bulunan Mermerli Plajı, hem yerlilerini hem de turistlerini en iyi şekilde etkilemeyi başarıyor. Adını temiz mi temiz, gökyüzü kadar berrak denizinden mi yoksa yıllar önce kendisine komşuluk etmiş olan Mermerli Köşk’ten mi bilinmez. Yıllar önce dememizin sebebi, bu köşkün artık orada bulunmamasıdır. Mermerli plajında bir dikkat yer ise, kafe ve restoran bölümüdür. Plajda yüzmenin yanı sıra, Akdeniz manzarası eşliğinde bir şeyler içebilir veya yiyebilirsiniz.

Antalya’nın Merkezinde Mermerli Plajı

Yüksek travertenlerle çevrelenmiş bu plaj, misafirlerine adeta kentin ortasında denize girme olanağı sağlıyor. Etrafındaki yat limanı, sur duvarları ve traverten kayalıklarıyla yalnızca güzelliğiyle değil tarihi kokusuyla da büyülemeyi başarıyor Mermerli Plajı. Yetişkinler için harika bir ortam ve dinlenme merkezi olsa da, taşlı denizi ve etrafını çevreleyen kayalıklar çocuklar için biraz tehlike barındırabilir.

Fakat körfezde bulunması sebebiyle hem korunaklı bir ortamda olan; hem de dalgadan ve kirden uzak olan bu deniz aileler için en iyi seçenek olacaktır. Giriş ücreti oldukça uygun olan bu plaj aynı zamanda içerisinde barındırdığı restoran sayesinde, plajdan çıkış yapmadan yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılamanıza olanak sağlıyor. Mermerli plajı, en basit anlamıyla huzurlu, sakin ve güvenli bir ortam olduğunu belirten mavi bayrağa sahip. Yani berrak ve duru denizinden sıkılsanız bile gönül rahatlığıyla restoran bölümüne geçip dinlenerek manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Bu plajın turistler için neredeyse bir numaralı adres haline gelmesinin bir sebebi de, Antalya merkezinde tarihi ve turistik mekanlara yakın olmasıdır. Yerli restoran ve kafelere, butik ve diğer çeşit otellere, tarih barındıran mekanlara ulaşımı oldukça kolay ve yakındır. Yani sadece denizi ve manzarasıyla değil, binlerce yıllık bir tarihi mirası etrafında barındırmasıyla da ünlü bir plaj, Mermerli Plajı. Gidip de görmüş, bu güzelliğe şahit olmuş herkesi istisnasız büyülemeyi başaran bu plajı, Antalya’ya gittiğinizde görmeden geçmeyin.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu