Konyaaltı’nda Gezilecek 12 Yer

Konyaaltı gezilecek yerler Konyaaltı ilçesi Antalya’da yerli ve yabancı turistlerin tatil veya gezmek için geldikleri popüler yerlerden biridir. Konyaaltı özellikle 6 km uzunlukta plajı ve yürüyüş alanı ile insanların ilgisini çekiyor. Ayrıca Konyaaltı şehir merkezine yakın konumdadır alışveriş ve gezilecek birçok yeri vardır.

Adım adım Konyaaltı gezilecek yerler

Konyaaltı plajı: bu plaj mavi bayraklıdır, 6 km uzunluğunda ve plaja yakın yürüyüş alanı ile çok güzeldir. Yaz aylarında plaj çok kalabalık olur ayrıca burada kış aylarında denize giren insanlar görebilirsiniz. Plajın birçok alanı kum ve ince çakıldır, deniz suyu çok temizdir özellikle sabahları denize girmeyi seviyorsanız, suya girdiğinizde su dibindeki taşları çok net görebilirsiniz. Konyaaltı sahil şeridi üzerinde sabah sporu için akşamları ise popüler yürüyüş alanıdır.

Konyaaltı plajı
Konyaaltı plajı

Konyaaltı Gezilecek Yerler

Konyaaltı kent meydanı: Sahil şeridi üzerinde neredeyse orta kısımlarda Konyaaltı kent merkezi bulunur. Burada açık alanda birçok restoran ve kafe görebilirsiniz. Denize yakındır oldukça geniş meydan ve park alanı vardır. Park alanı dışında küçük çamlık orman gibi alanda çam ağaçları altında çok güzel kafeler vardır. Konyaaltı kent merkezi özellikle akşamları çok kalabalık olur.

konyaaltı kent meydanı

Antalya akvaryum: Dünyanın en büyük tünel akvaryum özelliğine sahiptir. Akvaryum, kar dünyası buz müzesi, sürüngenler, Face 2 face museum dünya ünlülerin silikon heykelleri, Oceanride xd cinema beyaz köpek balığı, kaplumbağa ve deniz aslanları ile 3 boyutlu su altı yolculuğu gibi aktiviteler var. Hepsi için ayrı bilet alınması gerekir. Antalya aquarium Konyaaltı kent merkezi sonrası yaklaşık 20 dakika yürüyüş mesafesinde. Ayrıca burası 5M alışveriş merkezinin arka tarafında, alışveriş için 5M migrosu ziyaret edebilirsiniz.

konyaalti aquarium

Konyaaltı beach park: Antalya akvaryuma çok yakındır. Burası oldukça güzel ağaçlık alandır. Beach park içinde restoranlar kafeler, yürüyüş alanları vardır burada plaj oldukça bakımlıdır. Günün her saatinde ailece ziyaret edilecek yerlerden bir tanesidir. Burada denize girebilir, çimlerde piknik veya dinlenebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz.

konyaalti beach park

Kapuz kanyonu: gezmeyi seviyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz. Kapuz kanyonuna giden yol biraz bozuktur. Görsellik açısından güzeldir ayrıca burada piknik yapma şansınızda var. Daha önce çok fazla bilinmeyen kapuz kanyonu son yıllarda turistlerin de ilgisini çeken yerlerden biridir.

kapuz kanyonu

Doyran göleti: Antalya Konyaaltı kent meydanı ile arasındaki mesafe yaklaşık 15 km. Konyaaltı Akdamlar mahallesinde ve doyran göleti çevresi yeşil alandır. Antalya’da yaşayanların çok iyi bildiği ama yerli ve yabancı turistlerin bilmediği yerlerden biridir. Doyran göleti kamp içinde güzeldir aileler veya arkadaş grupları buraya kam yapmak için gelmektedirler. Kebap pişirmek, yürüyüş yapmak, dinlenmek ve kamp için burayı ziyaret edebilirsiniz. Buraya giderken yanınızda yiyecek ve içecek götürmeniz gerekir.

doyran göleti

Tünektepe teleferik: Antalya kemer yolu üzerindedir, buraya giriş Sarısu plajına girişten yapılmaktadır. Tünektepe teleferik Antalya’da popüler yerlerden biridir yüksekliği 650 metre ve teleferik ile yaklaşık 10 dakikada çıkıyorsunuz. Tünektepe yukarıdan manzarası çok güzeldir Antalya kemer tarafı Konyaaltı dağların manzarası çok güzeldir. Yukarıda kahvaltı yemek içecek satılıyor. Gözleme açık büfe kahvaltı sandviç çay kahve ne isterseniz var. Açık alanda çay kahve içerken manzarayı izleyebilirsiniz.

Tünektepe teleferik
Tünektepe teleferik

Konyaaltı plajına alternatif plajlar 5 Farklı plaj ve Piknik Alanı

Sarısu plajı ve mesire alanı, burası Konyaaltı liman, Sarısu ve hurma mahallesine yürüme mesafesinde. Sarısu plajına yaya giriş ücretsiz ama arabayla girişler ücretlidir. Burası geniş çamlık alan piknik yapmak mangal ve denizde yüzmek için uygundur. Genelde buraya aileler piknik yapmak için gelirler. Plajı büyük ve güzeldir. Çamlık alanda kafe marketler var. Tüm ihtiyaçlarınızı buradan alabilirsiniz. Ayrıca hazır mangal alanları var. Sarısu plajı bir avantajı da hemen yanında kadınlar plajı var. Bu plan kadınlara özeldir ve bakımlı, yeşil alanı, çocuk parkı ve kafeleri vardır. Yaz aylarında sadece kadınlar giriş yapabiliyor.

Sarısu Plajı
Sarısu Plajı

Topçam plajı mesire alanı, burası Sarısu plajına yaklaşık 5 dakika mesafede piknik mangal yapmak denizde yüzmek için güzeldir. Topçam piknik alanları özellikle kebap pişirecekseniz burayı seveceksiniz. Hazır mangal alanları var, bazı oturma alanlarında çok güzel deniz manzarası var. Genelde sabah erken gelenler deniz manzarası güzel olan ve plaja yakın boş bulabiliyorlar. Buraya giriş ücretlidir ve araçla gidiliyor. İçerde market var, mangal yapmak kömür, içecek vesaire bulabilirsiniz.

Topçam plajı
Topçam plajı mesire alanı

Küçük çaltıcak plajı, en son geçici olarak kapalıydı. Sanırım bakım yapılıyor ve burası da piknik ve denizde yüzmek için güzeldir. Giriş ücretlidir. Plajı güzeldir ve genelde sakin oluyor. Çamlık alanda dinlenmek için masalar var.

kucuk calticak plaj

Büyük çaltıcak plaj piknik alanı, burası küçük çaltıcak plajına birkaç dakika mesafede ve burada mangal piknik yapılıyor. Burası ağaçlık alandır. Plajı biraz taşlıdır ama aileler için uygundur. Giriş araçla ve ücretli.

Büyük Çaltıcak
Büyük Çaltıcak

Kargıcak plajı mesire alanı burası büyük çaltıcak sonrası yaklaşık 5 km mesafede. Piknik yapmak denize girmek için güzeldir.

Kargıcak Plajı
Kargıcak Plajı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu