Kemer’de Gezilecek 9 Yer

Antalya’nın Kemer ilçesi Akdeniz kıyısında turistik yerlerden biridir. Antalya şehir merkezine yaklaşık 40 Km uzaklıktadır. Berrak denizi ve çevresini yemyeşil ormanları ile turistleri kendine hayran bırakan yerlerden biridir.

Göynük, Beldidi, Kiriş, Çamyuva ve Tekirova tatil bölgeleri Kemer sınırları içinde yer almaktadır.

Antalya kemer ve Yakında Gezilecek Yerler

Phaselis Antik kenti, burası Antalya’da oldukça popüler bir turistik yerdir. Antik kent ile Antalya arası mesafe yaklaşık 50 km. Tekirova’ya 4 km ve Antalya kemer ilçesine yaklaşık 11 km mesafede. Phaselis antik kenti için otobüslerle turlar düzenlenir. Ayrıca gezi tekneleri de Phaselis antik kenti ve plajında turlar düzenlerler. Phaselis antik kenti Antalya’da gezilecek en iyi yerlerden biridir.

Phaselis Antik Kenti
Phaselis Antik Kenti

Phaselis Antik Kenti Plajları

Phaselis antik kenti burası ayrıca denizde yüzmek için çok güzel 3 plaja sahiptir. İlk plaj antik kentin girişinde sol taraftadır. İkinci plaj antik kent surlarına yakın ve bu plaj havuz gibidir. Küçüktür bir plajdır ve plaj ortasında antik kent kalıntıları vardır bu plaj çok güzeldir. Üçüncü plaj antik kentin bittiği yerdedir. Plaj kumluktur ve deniz suyu diğer plajlara göre daha sıcaktır. Su derin değildir, suda yüzen balıklar görebilirsiniz. Phaselis Antik kenti burada mangal yasaktır ama hazır yemek getirip piknik yapabilirsiniz. Çam ağaçları altında dinlenebilirsiniz. Duşlar ve tuvaletler oldukça bakımlıdır.

Phaselis Plajları
Phaselis Plajları

Olympos Teleferik

Burası Antalya şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede. Antalya kemer ile arasındaki mesafe yaklaşık 18 km. Olympos teleferik için turlar düzenleniyor ve genelde yabancı turistler burayı ziyaret ederler. Olympos teleferik yüksekliği 2365 metre. Burası tahtalı Olympos teleferik olarak bilinir. 2365 yüksekte manzara çok güzeldir. Teleferik kabinleri çok güzel ve yaklaşık 50 kişilik. Teleferikle çıkarken doğanın manzarası çok güzeldir ve şanslıysanız burada dağ keçileri görebilirsiniz.

olympos 2
Olympos Teleferik

Antalya Kemer Yörük parkı

Burası kemer moonligth park ve plajına yakındır. Yörük parkı oldukça güzeldir küçük bir tepe üzerindedir. Yukarıdan plaj ve marina manzarası güzeldir. Yöresel kıyafetlerle yemek pişiren kadınlar, özellikle gözleme ve ayran. Yörük parkında yürüyüş yapmak keyiflidir burada birçok küçük sevimli hayvan görebilirsiniz. Burası Antalya kemer’de ayışığı plajına yakındır ayrıca hemen yanında Moonligt parkı var büyük ve ağaçlık alandır.

yoruk park
Antalya Kemer Yörük parkı

Moonlight Parkı

Çok güzel bir parktır içinde kafe restoranlar, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları ve küçük bir çarşı vardır. Büyük bir parktır Moonligtht parkı Antalya kemer’de en güzel parktır. Özellikle akşamları burası çok kalabalık olur yerli ve yabancı turistler burada yürüyüş yaparlar. Plaja çok yakındır. Ayrıca Antalya kemer marina buradan tekne turları düzenlenir yörük parkına çok yakındır.

Moonlight park
Moonlight park

Antalya Kemer Plajlar

Burası Antalya’da en iyi turizm yerlerinden biridir. Plaj arıyorsanız burada seçenek çoktur. Ayışığı plajı genelde turistler içindir ve yüzmek isteyen herkes giriş yapabiliyor. Burası yörük parkı civarıdır ve yanında moonlight parkı vardır.

ayisigi plaj
Ayışığı plajı

Kemer halk plajı, bu plajda herkes içindir. Yaz aylarında çok kalabalık olur, plaj yakını kafeler vardır. Kemer halk plajı yanında park dinlenmek veya yemek için güzeldir. Parkta oyun yürüyüş alanları restoranlar, kafeler vardır.

kemer belediyesi halk plajı
Kemer halk plajı

Halk plajı 4 burasıda herkesin denize yüzmek için girdiği plajlardan biridir. Yaz aylarında kalabalıktır ama son yıllarda belediye buraya fazla ilgi göstermeye başladı bakımlı ve belediyenin kafe tarzı yerleri var. Önünde güzel park vardır.

halk plajı 4
Halk plajı 4

Antalya kemer sahil kesimi hep plajdır ancak turistik yer olması nedeniyle birçok yer oteller içindir. Bunun dışında ücretli plajlarda vardır.

Antalya Kemer’de başka ne yapabilirsiniz? Saat kulesini ziyaret edebilirsiniz Saat kulesi geniş meydan akşamları oldukça kalabalıktır. Merkez kısmı olbia park civarı burada kapalı yolda oldukça kalabalıktır alışveriş mağazaları geç saatlere açıktır.

kemer saat kulesi
Kemer Saat Kulesi

Göynük Gezilecek Yerler

Göynük girişinde Dinopark dinozor parkı gezebilirsiniz. Dinopark küçük ve büyük her yaş uygundur. Dinopark girişinde gördüğünüz hareket dev dinozor görünce biraz şaşırıyorsanız ama güzel bir yer olduğunu düşünmeye başlıyorsanız. Park içinde sesler çıkaran hareket eden dinozorlar, çocuklar için at turları, küçük sevimli hayvanlar ve farklı aktiviteler var. Dinopark yaz aylarında çok kalabalık olur genelde turistler vardır.

Dinopark
Dinopark

Göynük Kanyonu Detaylar

Göynük kanyonu burası Antalya kemer yolu üzerinde Beldibi’ne yakındır.Antalya merkeze uzaklığı yaklaşık 36 km. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız Kanyon: Beldibi veya Göynük turizm bölgesine 30 ile 40 dakika yürüme mesafesinde. Kanyona ulaşmak için yaklaşık 2,5 Km yürümeniz gerekmektedir. Veya ücret ödeyerek arabayla gidebilirlisiniz

Girişten 500 metre sonra kanyondan akan suyun oluşturduğu göl bulunmaktadır. Ayrıca burada dinlenmek için bir kafe bulunmaktadır.

Goynuk kanyonu
Goynuk kanyonu

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu