Dikili Gezilecek Yerler

Dikili gezilecek yerler, Çandarlı kalesi, en iyi 2 plaj ve nebiler şelalesi. Dikili İzmir ilçesin en kuzeyinde yer alır ve Ege Denizine olan kıyısı sebebi ile size muhteşem bir doğa da zaman geçirme olanağı sunar. Sadece denizi değil aynı zamanda yeşil ormanları da eşsiz güzelliktedir. Bu sebeple şehrin en çok ilgi çeken ve aynı zamanda en çok turist çeken yerlerinden biridir.

İzmir Dikili Çandarlı Kalesi

Dikili’nin en güzel yerlerinden birine kurulan bu muhteşem kale o zamanlar denizden gelecek olan saldırılara önlem amacı ile inşa edilmiştir. Deniz kenarında olması ve aynı zamanda muhteşem bir kordona sahip olması sebebi ile mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerden biridir. Kaleye yapacağınız ziyaretlerden sonra sahil boyunca gezebilir ve aynı zamanda sahilde yer alan birçok farklı restoran veya kafeterya de rahat bir nefes alabilirsiniz.

Çandarlı Kalesi
Çandarlı Kalesi

Pissa Plajı

Tertemiz denizi ve aynı zamanda beyaz kumları ile dikkatleri çeken bu muhteşem plajı mutlaka görmelisiniz. Henüz insanların çok farkında olmadıkları bir yer olmadığı için doğallığını korumayı başarmış olan yerlerden biridir. Bu sebeple çevresinde çok fazla tesis ve yapılaşma yoktur. Dikili’de görülmesi gereken en önemli ve aynı zamanda en güzel yerlerden biri olduğu için sizinde mutlaka gezi listenizde olması gereken yerlerin başında gelir.

Pissa Plajı
Pissa Plajı

Dikili Plajı

Son derece bakımlı ve aynı zamanda sakin bir plaj olmasından dolayı dilediğiniz zaman ziyaret edebilir ve ailenizle keyifli zamana geçirebilirsiniz. Temiz bir plaj, güneş ve muhteşem deniz ile kendine zaman ayırmak isteyen kişilerin değişmez adreslerinden biridir. Her ne kadar yaz aylarında geçici bir yoğunluk oluşsa da yine de çok fazla bilinen bir yer olmadığı için hem doğallığını korumuş hem de gereksiz tesisleşmeye maruz kalmamış gizli bir köşedir. Bu sebeple Dikili gezi listeniz de olması gereken bir yerdir.

Diliki Plajı
Diliki Plajı

Nebiler (Aşıklar) Şelalesi

Dikili’de görülmesi gereken en önemli doğal güzelliklerden biridir. Bölgeye yakın olan ve aynı zamanda şelalenin kaynağı olan ağlayan mağarayı da mutlaka görmelisiniz. Keyifli zaman geçirmek, rahat bir nefes almak ve aynı zamanda kendinizi doğaya bırakmak istediğiniz de en doğru yerlerden biridir. Bu sebeple Dikili’de görülmesi gereken yerler hakkında araştırma yaptığınız zaman size en çok önerilecek yerlerden biridir.

Nebiler (Aşıklar) Şelalesi
Nebiler (Aşıklar) Şelalesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu