Gemlik Plajları

Bursa’nın ilçesi Gemlik zeytiniyle ünlüdür. Gemlik sahile kıyısı olan özellikle yürüyüş alanları ile çok güzeldir. Küçük kumla sahili ve Kumsaz plajı yüzmek için güzel yerlerdir. Gemlik sahili ise daha çok yürüyüş yapmak ve temiz hava almak için tercih edilir.

Plajlar birçok aktiviteye ev sahipliği yaptığı için turistlerin ve yerli halkın sıkça ziyaret ettiği alanlardır. Plajların içerisinde, su sporları yapılacak alanlar, büfeler, şezlong ve şemsiye kiralanacak alanlar ile duş ve tuvaletler bulunur. Ayrıca plajlarda ücretli Beach tarzı yerlerde vardır.

Küçük Kumla Sahili

Küçük kumla sahile Gemlik’in merkezden 7 km uzaklığındadır. Mavi bayraklı plajlar listesinde yer alır. Son derece sessiz ve sakin olduğu için özellikle kafa dinlemeye gelenlerin güneşlenmek için tercih edilebilecekleri plajlar arasındadır. Gençlerin ve çocukların eğlenerek vakit geçirebilecekleri yaklaşık bir kilometrelik sahil şeridi uzunluğu olan plajda ortalama derinlik 1 ila 2 metre aralığındadır.

İçerisinde birçok restoran, büfe ve bar bulunur. İsterseniz tekne veya jet ski turlarından dilediğinizi sahili ya da liman kenarlarında bulabilirsiniz. Giriş ücreti bulunmayan Küçük Kumla Sahili bisiklet ya da doğa yürüyüşü yapacaklar içinde vazgeçilmez aktiviteler sunar.

Küçük Kumla Sahili
Küçük Kumla Sahili

Kumsaz Plajı

Kumsaz plajı Gemlik ilçe merkezden 6 km uzaklığı ile birlikte içerisinde birçok bölümü barındıran mavi bayraklı plajlar listesinde ilçenin güney batısında yer alır. Su sporları, bar, restoran, Beach olanakları vardır. Ayrıca kamp ve piknikler için ortalama 2 km olan plaj uzunluğunu yeteri alan yaratır. İster yüzmek için isterseniz piknik yapmak ve sevdiklerinizle vakit geçirmek için tercih edebilirsiniz. Plaja giriş ücreti bulunmaz ve otobüs veya özel araçla gidilebilir.

Kumsaz Plajı
Kumsaz Plajı

Gemlik’in Gözdesi ‘’Gemlik Sahili’’

Gemlik sahili Gemlik ilçe merkezinden yaklaşık 3 km uzaktadır. Merkeze yakınlığıyla birlikte sıkça ziyaret edilir ve burası en iyi yürüyüş alanlarından biridir. Gemlik sahili özellikle yaz aylarında akşamları çok kalabalık olmaktadır. Sahil yaklaşık 2 km uzunluğundadır ve birçok eğlence mekanı ve kafe tarzı yerler vardır.

Kumsaz Plajı
Kumsaz Plajı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu