Şile İstanbul Gezilecek Yerler

Şile İstanbul: kalesi deniz feneri ve en iyi 5 plajı. Şile ilçesi hem muhteşem denizi hem de sahilleri ile İstanbul halkının nefes aldığı yerlerden biridir. Doğası, havası, denizi ve ormanları ile insanların rahatlamaları ve keyifli zaman geçirdikleri bu güzel ilçe özellikle yaz aylarında ciddi bir nüfus oranına ulaşmaktadır. Eğer Şile’de görülmesi gereken yerler veya Şile’de gezilmesi gereken yerler hakkında bilgi almak istiyorsanız o zaman aşağıdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

İstanbul Şile Gezilecek Yerler

Şile Kalesi: Şile’de mutlaka görmeniz gereken yerlerin en başında bu kale gelir. Denizin ortasında ki konumu sebebi ile muhteşem bir manzaraya sahiptir. Özellikle ilçenin simge yapısı olmasından dolayı ilçeye gelen kişilerin mutlaka görmeleri gereken yerler arasında yer alır. Bu sebeple siz de Şile gezi planlarınız da mutlaka bu kaleyi de listenize almalı ve ziyaret için zaman ayırmalısınız.

şile kalesi

Şile Feneri: 1859 yılından inşa edilen ve o günden bu yana denizcilik alanında hizmet veren bu tarihi fener halen gemilere rehberlik etmektedir. Karadeniz’e bakan falezlerin üzerinde yer alması ve aynı zamanda muhteşem bir manzaraya sahip olmasından dolayı siz de yapacağınız geziler de bu manzaranın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

şile feneri

İstanbul Şile’de Plajlar

Ağlayan Kayalar Şile: Şilenin en güzel ve en çok bilinen noktalarından biri olan bu bölge de hem denizin hem de manzaranın keyfini sürebilirsiniz. Çevresi yüksek kayalar ile kaplı olan küçük bir plaja sahip olan bölge henüz birçok kişinin keşfetmediği bir yer olduğu için siz de kendinize zaman ayırmak istediğiniz de Şile’de görülmesi önerilen yerlerden biri olan bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

aglayan kayalar sile

Ayazma Plajı Şile: Şile’nin en bilinen ve en çok tercih edilen plajlarından biridir. Özellikle uzun kumsalı, dalgalı denizi ve kumsalı çevreleyen geniş ormanlık alanları ile ünlü olan bu bölge kesinlikle Şile’nin en çok görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerinden biridir. Bu sebeple Şile’de yapacağınız gezintileriniz için bu nokta mutlaka listenizde olmalıdır.

ayazma plajı sile

Şile Merkez Plaj: Şile’nin merkezinde yer alan bu küçük plaj gerek temiz kumsalı gerekse ziyaretçilerine sunduğu sosyal olanakları ile her zaman kalabalık olan bir plajdır. Sadece denize girmek için değil aynı zamanda gezmek ve konaklamak içinde birçok olanak sunan bu güzel plajda siz de hem denizin hem de diğer sosyal olanakların keyfini çıkarabilirsiniz.

sile merkez plaj

Kabakoz Köyü Plajı: Şile’nin Kabakoz Köyünde yer alan bu büyük kumsal özellikle bol rüzgâr almasından dolayı büyük dalgaları ile bilinir. Bu sebeple denize girmek isteyen kişiler isteyenlerden daha çok kumsalda zaman geçirmek veya deniz kenarında yürüyüş yapmak isteyen kişiler için daha uygun bir seçenektir. Şile gezi planları yapmak istediğiniz de bu durumu da mutlaka göz önüne almalısınız.

kabakoz koy plaj

Akçakese Plajı: Sadece kumdan oluşan plajı ve aynı zamanda ziyaretçilerin rahat etmeleri için gereken birçok sosyal olanağın yer aldığı bu plaj sizin içinde en doğru seçeneklerden biri olacaktır. Sakin ve huzurlu bir ortamda kendine zaman ayırıp hem denizin hem de güneşin tadını çıkarmak isteyen kişiler için en çok önerilen yerlerden biri olan bu plajı siz de Şile’de gezilmesi gereken yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

akcakase plaj

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu